DEPILACJA LASEROWA LIGHT SHEER DUETZasada działania lasera Podstawą działania lasera jest niszczenie włosa za pomocą światła laserowego, które niszczy komórki odżywcze włosa (znajdujące się w mieszku włosowym) i tym samym zapobiega ponownej jego regeneracji i odrastaniu.

Najmocniejszy i najnowocześniejszy obecnie Ligth Sheer Duet umożliwia całkowite zlikwidowanie niechcianych włosków dzięki zastosowaniu zespołu diod o najwyższej osiągalnej mocy oraz systemowi zasysania skóry Vacum

Zjawiskiem, które ma kluczowy wpływ na zabieg depilacji laserowej jest cykl wzrostu włosa. Urządzenia laserowe usuwają skutecznie tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Należy jednak dodać, że nie wszystkie rosną równocześnie. Dlatego też, zabiegi wykonuje się w seriach, a odstępy pomiędzy konkretnymi zabiegami to czas podczas którego pozostała część włosów znajdzie się w odpowiedniej fazie. Każdy włos przechodzi w ciągu swojego ,,życia'' przez tzw. 3 fazy wzrostu :
1. Faza wzrostu (anagen) - faza wzrostu włosa (są to włosy widoczne na skórze i właśnie one reagują na światło lasera ), gdzie trzon bardzo ściśle tkwi w mieszku włosowym, następują intensywne podziały komórkowe i włos rośnie ; Ta fasa jest idealna do wykonania zabiegu.
2. Faza przejściowa (katagen) - faza uśpienia, w której włos przestaje rosnąć (ma różny okres trwania 3-8 tyg.), włos tkwi w mieszku włosowym, ale następuje zerwanie połączenia między jego trzonem a macierzą mieszka włosowego. Następuje zatrzymanie procesów wzrastania zachodzących we włosie. 3. Faza spoczynku (telogen) - faza, w której włos nadal pozostaje zakotwiczony w mieszku włosowym, ale już powoli wysuwa się i wypada. Równocześnie zaczyna tworzyć się nowy włos.

Aby permanentnie pozbyć się niepożądanego owłosienia należy wykonać co najmniej cztery zabiegi depilacji laserowej. Jednakże ostateczna liczba zabiegów jest zależna od indywidualnych oczekiwań i skłonności do występowania nadmiernego owłosienia szczególnie u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi. Ilość włosów usuniętych na stałe jest równa ilości włosów, w których zniszczone zostały komórki macierzy. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte 30-40% włosów (w zależności od miejsca depilacji), po 3-4 zabiegach - 95%. Ten niewielki pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze i niewidoczne.

Postępowanie przed zabiegiem :
Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją. Specjalista ocena stan skóry i przeprowadzi wywiad. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonaną próbę laserową - jeżeli odczyn skóry jest prawidłowy zabieg można wykonać już po kilku minutach.
- Przed zabiegiem  skóra powinna być ogolona ( najpóźniej wieczorem dnia poprzedzającego zabieg), umyta i niczym nie posmarowana.
- W celu ogolenia można użyć krem depilujący lub zwykłą golarkę, natomiast nie należy stosować wosku, pęsety ani depilatora wyrywającego włosy, gdyż procedura zabiegu depilacji laserowej wymaga obecności włosa.
- Wszelkie podrażnienia, zadrapania, wypryski muszą być zagojone - w przeciwnym razie mogą wystąpić okresowe przebarwienia.

Postępowania po zabiegu depilacji laserowej :
- Nie opalać się - bezwzględnie chronić skórę przed słońcem - minimum 2 tygodnie po zabiegu
- Stosować kremy z wysokimi filtrami UV (SPF 30 -100 )
- Pomiędzy zabiegami nie stosować substancji i leków przeciwwskazanych
- Kosmetyki i leki złuszczające (peeling) - minimum 2 tygodnie po zabiegu
- Bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów. Nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu.
- Do ustąpienia podrażnienia nie korzystać z basenów oraz saun.
- Kilka razy dziennie przez okres 2-3 dni stosować kremy o właściwościach łagodzących, kojących np. Alantan, Solcoseryl, Termcool lub Bepanten
- Nie wyrywać włosów przez minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie) - dopuszczalna depilacja maszynka
- Zabiegi należy powtarzać, co 4-8 tygodni (zależnie od części ciała oraz cech indywidualnych). Znaczące wydłużenie lub skrócenie czasu między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej :
- Świeża opalenizna (minimum miesiąc przed zabiegiem nie należy opalać sie, korzystać z solarium oraz używać samoopalaczy)
- Stosowanie światło uczulających kosmetyków, ziół (kremy i maści zawierające retinol, wit. A, isotretinoinę, kwasy owocowe, wit. C, dziurawiec, nagietek, herbatki odchudzające i inne) - odstawić na 1 miesiąc przed zabiegiem
- Peeling i kremy złuszczające - przestać używać na ok. tydzień przed zabiegiem
- Depilacja woskiem i pęsetą - przestać używać na miesiąc przed zabiegiem
- Leki światło uczulające - niektóre antybiotyki, retinoidy
- Ciąża i karmienie piersią
- Skłonność do powstawania bliznowców i przebarwień skóry
- Bielactwo, łuszczyca i inne choroby skóry
- Epilepsja (padaczka)
- Niewyrównana cukrzyca
- Choroby autoimmunologiczne (RZS, toczeń rumieniowaty, sklerodermia),

 

Nowy cennik depilacji laserowej

Ważny od 09.01.2023

Pakiet SOFT = 3 zabiegi

Pakiet KOMFORT = 5 zabiegów
galeria