BEZBOLESNE, BEZHUKOWE PRZEKŁUWANIE USZU U DZIECI I NIEMOWLĄT

 

Zabieg wykonywany jest profesjonalnym pistoletem zaciskowym firmy Studex SYSTEM 75. Pistolet ten jest najnowszym na rynku produktem, który gwarantuje najwyższej jakości sterylność oraz bezdźwiękowe przekłucie.

Kolczyki firmy Studex wykonane są ze stali chirurgicznej oraz posiadają śliczne wzory. Zamknięte są w jednorazowe opakowanie, hipoalergiczne, pozbawione niklu, ołowiu, kadmu i kobaltu.


Przykładowe wzory kolczyków SYSTEM 75

 

CENA 120-150 PLN

 

Przykładowe wzory kolczyków SYSTEM STUDEX PLUS

 

CENA 70 PLN

 

Postępowanie po przekłuciu

Wszyscy klienci, których uszy zostaną przekłute przy pomocy produktów firmy Studex® powinni przestrzegać następujących zaleceń.

• Umyj dokładnie ręce przed dotknięciem kolczyka lub ucha.
• Oczyść przód i tył ucha dwa razy dziennie, używając Płynu do Pielęgnacji Uszu bez wyjmowania kolczyków. Następnie obracaj kolczyki o 180 stopni w lewo i 180 stopni w prawo, tzn tylko pół obrotu, w ten sposób zapobiegniesz owinięciu się włosów wokół drutu kolczyka z tyłu płatka ucha. W okresie pomiędzy czyszczeniem ucho powinno być suche.

 

NIE WOLNO:
• Nie wyjmuj kolczyków.
• Nie dotykaj ucha i kolczyków bez potrzeby.
• Nie popychaj zapinki wzdłuż drutu kolczyka w kierunku ucha – zapinka zawsze musi być ustawiona na końcu drutu kolczyka. Wyczuj ustawienie za każdym razem, gdy czyścisz ucho – to musi być wyczuwane delikatnie. To zapewnia, że kolczyk pozostaje LUŹNY w czasie okresu gojenia. To jest sprawa ZASADNICZA, gdyż zaciśnięte kolczyki mogą doprowadzić do infekcji.

PŁATEK UCHA:
• Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 6 tygodni.
• Po 6 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki o prostym drucie mogą być noszone w sposób ciągły.
• Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem nieprzerwanie przez pierwsze 6 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
• Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, NATYCHMIAST zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.


 

galeria